Polska rozbiórka iPada 2

Dzięki uprzejmości firmy iClinic mamy możliwość dogłębnego zapoznania się z iPadem 2.
Dogłębnego – w zupełnie dosłownym tego słowa znaczeniu.
Panowie z iClinic dokonali bowiem operacji, znanej jako teardown, czyli rozebrali najnowszego iPada „do goła”, dokumentując starannie każdy krok:
  
Całość operacji można zobaczyć w załączonej galerii: Rozbiórka iPada 2, wraz z komentarzami serwisanta.
Ja skupię się na kilku detalach:

  1. W odróżnieniu od laptopów, w których moduł 3G (4G) załatwia zainstalowana wewnątrz karta PCI Express Mini lub podobna, iPad przypomina bardziej telefon komórkowy: model 3G, CDMA i WiFi różnią się zakończeniem płyty głównej. Jest to różnica w stosunku chociażby do tabletu Motorola XOOM, który posiada pusty slot dla karty 4G… ale nie posiada miejsca na powiększenie baterii dla tego prądożernego elementu.
  2. Konstrukcja jest „nieserwisowalna” przez normalnego użytkownika (całość jest sklejona), ale jednocześnie dość dobrze pomyślana pod względem serwisowania przez wyspecjalizowaną firmę. Na przykład złącze docka oraz szyba – dwa najbardziej zagrożone elementy można dość łatwo wymienić.
  3. Bateria ma zbliżoną pojemność w stosunku do poprzedniego modelu, procesor jest szybszy, pojawiły się kamery i mocniejszy wzmacniacz audio a mimo to czas pracy na baterii nie uległ skróceni. Jak oni to zrobili? Nie mam pojęcia.

Na koniec kilka słów od iClinic:
Chcielibyśmy zauważyć, że urządzenie zostało rozłożone przez techników iClinic.pl już w dniu Polskiej premiery iPada 2 i przepraszamy tych którzy liczyli na to, że zdjęcia szybciej ujrzą światło dzienne. Chcielibyśmy podziękować firmie Freezeeye (www.freezeeye.pl) za poświęcony czas i włożoną pracę. Zoperowany iPad 2 pochodzi z Polskiej dystrybucji. Jest to model 32GB w wersji z modułem 3G i chcielibyśmy pogratulować wszystkim którzy wytrwale czekali razem z nami w kolejce 😉  Mamy nadzieję, że nasz materiał Państwa zaciekawi i zachęcamy do porównań z rozbiórką

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.