System 4.2 już jest -> iPada można już oficjalnie sprzedawać w Polsce

 
Apple wypuścił długo oczekiwaną aktualizację systemu iOS 4.2. Oznacza to, że iPhone, iPod touch i iPad działają pod kontrolą tej samej wersji systemu – z korzyścią dla deweloperów.
W ramach akcji najwięcej zyskają użytkownicy iPadów, ich urządzenie zyska bowiem: multitasking, możliwość tworzenia i zarządzania folderami, dostęp do Game Center, wspólny mailbox dla wielu kont. Do tego wsparcie AirPlay (wysyłanie filmów i zdjęć na telewizor – wymaga AppleTV) oraz AirPrint – drukowanie przez WiFi (wymaga wsparcia w drukarce).

Z polskiego punktu widzenia publikacja nowej wersji systemu oznacza możliwość wybrania polskiej wersji językowej na iPadzie, co umożliwia polskim operatorom sprzedaż urządzenia.

Jednocześnie Apple ogłosił, że funkcja „Find my iPhone”, służąca do zlokalizowania zgubionego urządzenia jest teraz dostępna za darmo – nie wymaga już posiadania płatnego konta MobileMe.

Oprócz tego, firma potwierdziła oficjalnie przekroczenie liczby 300 tys aplikacji w Appstore, z czego 40 tys aplikacji w wersji dla iPada.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.