iPhone 4s i…

Świadomie zwlekałem z opisaniem swoich refleksji na temat iPhone 4s. Chciałem nabrać nieco dystansu i dowiedzieć się więcej na temat tego, jak realnie działają nowe funkcje.

Niestety, nagła wiadomość o śmierci Steve-a Jobsa odwróciła uwagę całego świata (i moją) od produktów i skierowała w stronę niezwykłej osobowości ojca-założyciela firmy.

Podobnie jak innych, przegrana Steve-a w walce z rakiem głęboko mnie zasmuciła. Szkoda, że tacy ludzie odchodzą w kwiecie wieku. Szkoda.

 

Czy to początek końca Apple?

Myślę, że nie. Swoje zdanie wywodzę z obserwacji historii innych firm, które „straciły ojca”. Jedną z takich firm jest Walt Disney Company.

Po śmierci Walta Disneya firma przez kilka lat szła rozpędem, nie pogarszając swojego wizerunku i nie rozmieniając się na drobne, ale i też nie rozwijając nowych kierunków.

Tak było do momentu pojawienia się u steru nowego prezesa, który popchnął firmę w nowym kierunku, zakończył współpracę z Pixarem (btw, kolejnym dzieckiem Jobsa), odnosząc spore sukcesy.

 

A co z iPhone 4s? Pierwsza reakcja była bardzo sceptyczna, kurs akcji spadł, powstał nawet kolejny filmik z Hitlerem (słaby). 

 

Faktycznie, nie ma 4G, nie ma zmian w wyglądzie (cóż za klęska dla fanboy-ów).

Jest za to moduł radiowy dający prędkość 14 mbit/sek i obsługujący 99% sieci komórkowych świata.

Dwurdzeniowy procesor i szybszy dopał 3D.

Bardzo dobry aparat fotograficzny.

Powiększona pamięć.

 

No i NOWE OPROGRAMOWANIE.

Siri – pod tą nazwą kryje się sztuczna inteligencja, pierwszy raz dostępna masowym użytkownikom w telefonie komórkowym. Tak, prawdziwe AI! Utrzymujące kontekst w rozbiorze semantycznym: Siri: „Masz już dzisiaj spotkanie z Ann o 12” User: „Przesuń go na 13„.

Ja wiem, że tylko po angielsku. Ale bez ściemy – to nie były wybrane przypadki dla demo. To naprawdę działa.

 

Czy to mało?

Jak dla mnie wystarczy.

 

Btw, w filmiku reklamowym występuje Nissan Leaf – pierwszy masowo produkowany samochód elektryczny. Chcę taki! Prawie tak bardzo jak nowego iPhone.

 

6 myśli na temat “iPhone 4s i…

  1. Jeśli mogę prosić to chciałbym coś więcej – co tak naprawdę podoba Ci się w nowym iphonie 4s – coś co naprawdę go wyróżnia spośród innych telefonów i zachęca do kupna najnowszej wersji – coś co urzekło Cię w nim. Z tego co piszesz to głównym przesłaniem jest smutek po śmierci Steve-a Jobsa i przemyślenia na temat dalszych losów firmy – a gdzie iphon 4s – czy z takim telefonem ta firma ma szansę na świetlaną przyszłość?

  2. Więcej o iPhone 4s?Powyższą notkę napisałem na podstawie prezentacji Apple.Teraz jestem po zabawie (przepraszam – „po przetestowaniu”) nowym urządzeniem.Po pierwsze – działa szybko. Aż przyjemnie otwierać i zamykać aplikacje.Po drugie – Siri. Naprawdę działa. Rozumie mój słowiański akcent!Prosiłem o kurs akcji, o prognozę pogody, pytałem o dochód narodowy różnych krajów. Dodałem spotkanie do kalendarza i przesunąłem inne na późniejszą godzinę. Czary.Wrażenia:- dość mocno „trzyma kontekst”. Po kilku minutach rozmowy o terminach w moim kalendarzu kiedy zapytałem o dane makroekonomiczne Polski, w pierwszej chwili próbował znaleźć spotkanie z Polską 🙂 Może jest jakieś sformułowanie „a teraz coś z innej beczki”? Nie wiem, przydałoby się.- niektóre odpowiedzi wygłaszane są głosowo, a niektóre przez wyświetlenie danych na ekranie. To ostatnie dotyczy danych z bazy danych Wolfram Alpha.- Wyszukiwanie lokalne z nazwami ulic nie jest dostępne dla Polski.To chyba wszystko 🙂

  3. Zapraszam na mój blog o grach na iPod/iPhonePiszę tam recenzję najlepszych gier na iPoda. Codziennie wrzucam jakieś recki. Tylko niestety brakuje mi czytelników :

  4. Jestem szczesliwa uzytkowniczka tego iphona i moge go szczerze polecic. Jest niezwykle funkcjonalny a o prostocie obslugi nie trzeba chyba nawet pisac. Serfowanie po wszystkich jego aplikacjach jest prawdziwa przyjemnoscia. Jeszcze troche czasu zajmie mi zapewne poznanie wszelkich mozliwosci tego iphona ale jako wymagajaca uzytkowaniczka z przyjemnoscia moge go polecic.

  5. Nie znam się na iPhonach za bardzo, ale mam pytanie, jak zablokować numer telefonu stacjonarnego na numery zastrzeżone? Trzeba to normalnie zgłosić operatorowi?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.