Ovi store już jest!

  
UPDATE: Ovi Store już jest, otwarto go we wtorek, 26 maja 2009. Poniżej mój post sprzed uruchomienia, pełno w nim spekulacji. Jak sprawdzę jak się sprawy mają, to wszystko dokładnie opiszę tak żeby było wiadomo że AppStore ma się czego obawiać.

UPDATE 2: Właśnie sprawdziłem, można o tym przeczytać tutaj: Nokia Ovi Store

Obecnie portal Ovi umożliwia zakup gier, ale jest to tak naprawdę podłączony, stary sklep N-Gage. Zapewnia on tylko sprzedaż gier dla Nokii N-Series (to jest o symbolach zaczynających się na N, np N95).

Nowy sklep ma udostępniać 20 000 „itemów” (aplikacji?, widżetów?), w odróżnieniu od Apple AppStore, który na początku miał znacznie miej aplikacji.

…no chyba, że jako „itemy” w Apple doliczymy utwory z iTunes Music Store – w sumie czemu nie, skoro Nokia włączyła widżety Widsets do Ovi

Jednocześnie, Nokia zapowiedziała nową wersję serwisu Ovi Maps. Wersja ta umożliwia użytkownikom dodawanie własnych punktów na Mapie i synchronizowanie ich pomiędzy serwisem a komórką. Ovi Maps została również otwarta dla programistów, dzięki Ovi Maps Player API. Umożliwi to twórcom oprogramowania integrację map 3D ze stronami internetowymi przy użyciu prostego Javascriptu.

Co do Ovi Store, to ciekawy jestem jak będzie przebiegała płatność (narażą się operatorom, zdzierającym za Premium SMS, czy nie?).
Póki co, zapowiedziano że podział wpływów będzie taki jak w AppStore: 70/30. Zobaczymy – już niebawem.

Źródło: Nokia i nie tylko.

Jedna myśl na temat “Ovi store już jest!

  1. lol a kto tego używa??moge ci policzyć na palcach u żadnej reki :Pbo nie znam nikogo z mojich znajomych kto by tego śmiesznego OVI używał

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.