Student z Łodzi pisze gry na iPhone-a. Telefonu jeszcze nie miał w ręku.

FKN.pl napisał:
Arkadiusz Młynarczyk, student z Łodzi pisze gry na iPhone-a. Telefonu jeszcze nie miał w ręku.

Młynarczyk ma 22 lata, studiuje na Politechnice Łódzkiej. Pierwszy program jaki napisał na telefon iPhone to iBookmark. Służy on do przechowywania zakładek do stron internetowych, który można zsynchronizować z jego starszym komputerowym odpowiednikiem del.icio.us. Aplikacja powstałą na tydzień przed debiutem iPhone-a w USA i działała prawidłowo.

Następną aplikacją była już gra – sudoku. Arkadiusz Młynarczyk napisał ją w dwa dni i również opublikował w sieci przed debiutem telefonu. Na stronę z sudoku weszło ponad 100 tys. osób. Trzecią napisaną aplikacją były „Diamenty” wzorowane na grze „Bejeweled”. W ciągu dwóch tygodni na stronę z grą weszło ok. 200 tys. osób.

Obecnie student podpisał umowę z PopCap Games, twórca oryginalnego „Bejeweled”. Opracował oficjalną wersją „Bejeweled” dla iPhone-a. Młynarczyk ma zamiar udostępniać kolejne gry pod adresem www.myiphone.pl.

A na swojego iPhone-a Młynarczyk już czeka.

No i trochę poczeka, chyba że zdecyduje się na szary import. Daty wprowadzenia iPhone do oferty któregoś z polskich operatorów jak nie było, tak nie ma.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.